Pomáhame spolu dobrej veci pre Psí depozit Litvínov               

Nám vo Virtual Championships záleží na tom, aby bol svet lepším miestom a žilo sa v ňom dobre nielen nám, ale aj nechceným či osamelým štvornohým miláčikom. Jeden z našich virtuálnych eventov – 4Paws Spring Marathon je zameraný na pomoc jednej úžasnej organizácii – Psiemu depozitu Litvínov.

                Všetkým, ktorí majú na starosti Psí depozit v Litvínove, prirástli domáci miláčikovia tak nejako k srdcu – či už s nimi prirodzene vyrastali alebo sa dozvedeli viac po tom, ako si zobrali psíka z množiarne. Problematika psíkov z množiarne nie je ani veselá, ani optimistická. Psí depozit sa rozhodol venovať sa práve tejto téme viac a pomôcť psom. Napadol ich úžasný nápad – prečo nevydať kalendár, skúsiť ho ponúknuť na trhu a financie venovať na ďalšiu pomoc?

Ako sa to všetko v Litvinove vlastne začalo?

                Psí depozit Litvínov začal ako klasický útulok na báze dobrovoľníctva a dobrých ľudí, ktorí mu venovali nielen svoj čas, ale aj financie. Začiatky sa datujú do roku 2017 a obyvatelia depozitu sú psíky bez domova. Za prvého polroka pomohli takmer dvadsiatke psov a to je už vážny dôvod na pokračovanie tohto príbehu. Psom v azyle však nestačí len pravidelná strava, venčenie a občasné pohladenie. V Litvínove sa im venujú viac a riešia ich problémy – ako psychické, tak i fyzické. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj psík môže trpieť psychickými problémami? Učia ich poslušnosti, základným povelom, „pokročilejší žiaci“ skúšajú rôzne nové hry, canicross, bull športy, agility na vlastnom cvičisku.

                Postupom času a aj vďaka osvete však psíkov neubúda. Litvínov sa naopak, rozrastá. Má svoju sieť opatrovníkov – tety a ujov po celej Českej republike, ktorým preplácajú náklady za opateru opustených zverencov. Psíky bývajú aj vo voliérach, aj vo vnútorných priestoroch a veľká pozornosť sa vždy venuje hľadaniu nového láskavého majiteľa.

                My vo Virtual Championship sme veľmi radi, že sme takisto mohli pomôcť práve Psiemu depozitu Litvínov. Spoločne s vami sme vyzbierali krásnu sumu 5100 Kč (cca. 200€), ktorá dokáže aspoň trošku spríjemniť život štvornohým obyvateľom útulku v Litvínove.

Veľká vďaka ide vám – všetkým športovcom z Virtual Championship – pretože sa nám podarilo spoločnými silami vyzbierať celkovú sumu 5100 Kč  (približne 200€).

Čo priniesol rok 2021 pre Psí depozit Litvínov?

                Nový domov by mal byť vždy pekným a bezpečným prístavom. Pretože presne to si opustený psík zaslúži. Psí depozit v Litvínove je s novými majiteľmi neustále v kontakte, usporadúvajú každoročné stretnutia, kde by nemal chýbať žiadny adoptovaný miláčik. Vždy je tam o zábavu postarané.

                Rok 2021 priniesol novinku aj pre Litvínov – rozrástli sa o depozitný kútik ARIZONA, kde budú prijímať na dožitie iné zvieratká – kone, ovce, králiky, kozy, sovy a podobne. Nikto si však nedovolí odhadovať, čo prinesú budúce roky a na čo sa všetko treba pripraviť.

               

Premýšľate, že by ste sa chceli zapojiť a pomôcť aj vy? Ešte stále môžete. Budeme vďační (a nielen my) za akúkoľvek malú čiastku, ktorú zašlete na bankový účet Psieho depozitu Litvínov. Váš príspevok poteší nielen skvelých ľudí, ktorí tento depozit spravujú, ale hlavne zvieratká, pre ktoré je toto miesto častokrát jediným domovom.

Ak chcete pomôcť aj vy, klikajte TU.  

Nezabudnite, ak spoločne športujeme, tak spoločne pomáhame a len spolu dokážeme veľké veci!

Ďakujeme Vám!

S pozdravom, váš Virtual Championship Team

Pridaj komentár