Športovec týždňa – Darina Czingelyová – Už nikdy viac a potom som to znova skúsila.

Tak aký ste mali uplynulý týždeň? Pohodička alebo rozbehaný? My vo Virtual Championship sme nelenili a pripravili pre vás nový inšpiratívny príbeh v kategórii Športovec týždňa. Dnes vám predstavíme Darinu z obce Mokrance na východe Slovenska.

p. Darina Czingelyová

                Darinka má 50 rokov a ako sama hovorí, šport ju sprevádzal už od malička. Ako ju viedli k športu rodičia, tak ona vedie k športovým aktivitám svoje deti. Od malička aktívne pláva, je držiteľkou hnedého pásu v karate, venuje sa aj jumpingu a taebo. Beh odmalička nenávidela a naozaj nechápala, čo v ňom kto vidí, najmä pri sledovaní bežcov na svetoznámom Košickom maratóne, kam chodievala aktívne fandiť. Prvé pokusy o beh sa skončili fiaskom – Darina prebehla pár stovák metrov, pichalo ju v boku, išla na kyslíkový dlh. Jasné, že táto záľuba našej dáme v kategórii Športovec týždňa dlho nevydržala.

Dôležité je nevzdávať sa po prvom neúspechu

                K behu sa však vrátila v dospelosti. Zlepšila si techniku dýchania a zrazu šlo všetko hladko. Pripadala si však, že na to, aby začínala s behom, má už trošku vyšší vek. Ani tento všeobecne nesprávny mýtus ju neodradil a postupne jej začali pribúdať odbehané kilometre. Najkrajším pocitom bolo, že je naozaj možné posúvať hranice – stačí len chcieť. Neskôr sa k nej pridala sestra a spoločne sa prihlásili na preteky. Štartovné z preteku šlo na pomoc útulku a Darina si povedala, že hoci bude aj posledná, aspoň pomôže správnej veci. A tak sa u nej postupne začala budovať závislosť na behu.

                Niekedy je pre ňu náročné zladiť pracovné povinnosti a aktívne okamihy, pretože pracuje na zmeny ako výpravkyňa na železnici. Preto uprednostňuje virtuálne výzvy – zúčastní sa presne vtedy, keď to vyhovuje jej a nemusí sa prispôsobiť miestu, ani času. Jediným nedostatkom je však atmosféra pretekov a hecovačka od divákov, čo je však spôsobené aj aktuálnou sitiuáciou vo svete.

Keď niečo naozaj chcete, tak to aj dosiahnete

                Vo voľnom čase Darinka rada chodí na turistiku, navštevuje hrady, zámky a naše majestátne Tatry. Relaxuje aj s dobrou knihou, počúva hudbu, či sa prechádza so psom a ak ju chcete potešiť, pripravte jej rybu – na akýkoľvek spôsob. Energiu jej dodáva šťastná rodina, podporujúca ju za akýchkoľvek okolností a vďaka behu sa ona sama naučila vytrvalosti, disciplíne a dobrému pocitu, že keď niečo naozaj chce, tak to aj dosiahne.

A čo by p. Darinka odkázala začínajúcim bežcom :

„Počúvajte svoje telo, behajte hlavne pre radosť. Neprepínajte svoje sily, lebo aj banálne zranenie vás vyradí na naozaj dlhú dobu. A nezabudnite – aj ten najpomalší bežec odbehne rovnakú vzdialenosť ako víťaz.“

K tomuto motivačnému citátu asi netreba dodávať viac. A keďže aj my vo Virtual Championship vieme, aká je motivácia dôležitá, už teraz pracujeme na ďalšej adeptke v našej vašej obľúbenej kategórii Športovec týždňa.

S pozdravom Virtual Championship Team.

              .

Pridaj komentár