Športovec týždňa – Hanka Krajčírová

Rubriku Športovec týždňa začneme s Hankou, aktuálne zo Špačiniec, ale inak rodáčkou z Trnavy. Hanka je podľa vlastných slov večná optimistka, rada plní výzvy a prekonáva samu seba.

K športu sa dostala úplnou náhodou, mala fungovať ako záskok pri pretekoch v behu – 7,5 km nočný cross beh cez les. Síce sa umiestnila na krásnom poslednom mieste, ale práve tento moment bol štartovacím bodom a motiváciou, ktorá ju nakopla a začala sa venovať športu. Aktuálne behá asi rok a pol a nechystá sa ani zďaleka skončiť.

Hanka má krásne, ale aj náročné povolanie, ktoré jej zaberá takmer všetok čas – je cukrárka. Po celom dni, strávenom s mega kalóriami si potrebuje často prevetrať hlavu a práve beh je tou činnosťou, pri ktorej prichádza na iné myšlienky. Ak práve nebehá, tak sa venuje redizajnu a prerábkam starších kúskov nábytku, prípadne vymaľováva antistresové omaľovánky alebo rozmaznáva svojou starostlivosťou izbové rastlinky.

Vzhľadom na aktuálne obdobie bol aj posledný Hankin pretek už pomerne dávno, napriek tomu si naň veľmi dobre pamätá. Zabehla 3 km s oficiálnym časom 5:47 min. Niekomu sa to možno zdá ako veľmi dlhý čas na takúto krátku vzdialenosť, ale pre Hanku je to veľká vec. Počas pandémie sa Hanka začala venovať našim virtuálnym pretekom a úspešne prekonala hranicu odbehnutých 10 km pod 60 minút. Ak by ste Hanke povedali pred dvomi rokmi, že sa bude tešiť z takýchto výkonov, pravdepodobne by vám ani sama neverila – aktuálne patria medzi jej obľúbené športy beh a občas aj posilňovanie.

Čo by to bolo za cukrárku, ak by nemala rada sladké – však, Hanka? Aj po všetkých tých rokoch strávených v spoločnosti cukru, je Hanka presne tou osôbkou, ktorá si zobne z každého jedla a vždy je pri jedle prvá. Okrem sladkého miluje aj kuracie karí a cuketu na akýkoľvek spôsob. Najrelaxačnejšie momenty sú pre Hanku letné chvíľky, strávené na slniečku a paradoxne – nie beh, ale leňošenie pri čítaní časopisu.

Hanka je právom hrdá na to, že sa jej podarilo aj v súčasnej náročnej dobe udržať si prácu.

Hanka, držíme palce a do skorého videnia pri našom ďalšom virtuálnom podujatí.

Pridaj komentár