Športovec týždňa – Martina Vostrčilová

Naša rubrika Športovec týždňa sa teší naozaj veľkej obľube, ako je zrejmé aj z vašich reakcií. Sme radi, že vás motivujeme a posúvame dopredu k prekonávaniu ďalších hraníc. Aj vďaka tomu, že všetci naši Športovci týždňa sú reálne osoby, ktoré môžete pri troške šťastia stretnúť aj na ulici. Dnes dostane priestor naša Športovkyňa týždňa – Martinka.

                Dnes zavítame do obce Vysoké Mýto vo východných Čechách, kde Športovkyňa týždňa – Martinka žije. Športu sa začala venovať pred 10 rokmi, keď mala 35. Dcéry už boli relatívne samostatné a preto zatúžila aj Martina po čase, ktorý by venovala len sebe. Začala s jumpingom a pred tromi rokmi sa k tomu pridal aj beh – rozhodujúcim momentom bolo, keď Martine lekár predpísal lieky na vysoký tlak.

„A vtedy som si uvedomila, že nemám toľko rokov, aby som ešte rezignovala a stala sa zo mňa obézna dáma so zhoršujúcim sa zdravím,“ napísala Martina

Začiatky boli naozaj extrémne náročné – nepredstaviteľné bolo prebehnúť už čo len i 1 kilometer. Napriek tomu sa nevzdala a postupne navyšovala – 3,5 a po 2 mesiacoch už dokonca 10 kilometrov. Dopredu ju ženie hudba a skladby na konkrétnu aktivitu záležia od vzdialenosti, počasia, atď., nič výnimočné ak sa Martine pri behu striedajú rýchle skladby s Gregoriánskymi chorálmi či dokonca Il Divo.

               Výsledkom ročného behania bolo -20 kg na váhe a behanie sa stalo novou drogou. Aktuálne Martina behá 3-4x týždenne a ideálne 10-16 km. Najdôležitejšie je však pre ňu – a nielen z hľadiska motivácie – stanoviť si ciele, ktoré vie, že je schopná splniť, pretože nezmyselné ciele sú zbytočne demotivujúce. Top trofejou je pre Martinu zabehnutý polmaratón, ktorý bol nielen tajným snom, ale aj vážnym prekonaním samej seba.

Stara Martina vs. Nová Martina

Beh nebol prekliatím, ani nutnosťou,

ale čírym rozhodnutím venovať čas sebe a urobiť niečo pre svoje zdravie. Martina má pomerne časovo náročnú prácu, pracuje ako SAP HR konzultant. Preto každá chvíľka pre samu seba je malou výzvou, vo voľnom čase bicykluje, behá, lyžuje, podniká rodinné výlety a veľmi rada varí a pečie, čo je jej relaxom.

Drží sa teórie, s ktorou my dokonale súhlasíme – neexistujú zdravé a nezdravé potraviny, ale len zdravé a nezdravé množstvá. A túto teóriu aplikuje aj do života.

Martina Vostrčilová

                Mottom, ktoré ženie Martinu dopredu, je : “Neporovnávajte sa s ostatnými, ale robte všetko tak, aby ste z toho mali radosť VY. Ak budete spokojní VY – bude to fungovať. Určite sa veľa odmeňujte a chváľte – len vy sami viete, čo ste prekonali a koľko odriekania, bolesti a možno aj sĺz vás to stálo.”

               Nedá sa inak ako súhlasiť, pravdivé slová. O dva týždne si opäť predstavíme niekoho z vás, jedinečného, výnimočného, aktívneho ale čo je najdôležitejšie, so srdcom na pravom mieste. Tak do skorého čítania, milí aktívni priatelia.

S pozdravom Virtual Championship Team.

              .

Pridaj komentár