Športovec týždňa Silvia Chuda : Neriešim nezmyselnosti, ale užívam si svoje záľuby

                Dnes by sme vám veľmi radi predstavili jednu zaujímavú dámu v kategórii Športovec týždňa – Silviu. Celoživotným poslaním a láskou je pre ňu tenis. Ako sama hovorí, paradoxne najväčšie úspechy dosiahla s vyšším vekom v kategórii „Senior“, kde patrí k absolútnej špičke sveta. Aktuálne je svetovou jednotkou vo vekovej kategórii 35+ vo štvorhre a zmiešanej štvorhre. Silvia je dokonalým dôkazom toho, že úspechy sa môžu dostaviť aj v zrelom veku.

Ako sa to všetko začalo?

                Silvia prvýkrát držala v ruke tenisovú raketu, keď mala 5,5 roka a za všetko môže jej otec. Aktívnu kariéru trávila v kluboch na Slovensku, aktuálne je jej meno známe viac v Rakúsku a Nemecku. Čo treba hľadať za týmto rozhodnutím? Silvia sa netají tým, že profesionálnou tenistkou sa nestala z jednoduchého dôvodu – rodičia nemali dostatok financií na to, aby jej dokázali uhradiť všetky náklady a výdavky. Silvia sa však nevzdala a ako sama tvrdí, teraz si v rámci ITF Seniors Tour plní svoje sny – áno, aj tie z mladosti. Aktuálne je členkou TK Madunice, kde aj trénuje.

V mojom veku už treba počúvať aj svoje telo

                Ani seniorská liga nie je iná ako aktívna liga a vyžaduje si pravidelný tréning. Silvia pripomína, že určite by sme mali počúvať svoje telo a dopriať mu toľko, koľko vládze – ale bez rizika zranenia. Keď je to naozaj potrebné, tak aj vypnúť a oddýchnuť si, zrelaxovať sa. Napriek tomu je pre Silviu v našej rubrike Športovec týždňa dôležité prekonávať samu seba. A samozrejme, trénovať s mierou a rozumom. Tenista potrebuje byť fit, aby mu tenis zachutil. Pred dvomi rokmi začala Silvia behávať a vidí na sebe dosť veľký progres. Baví ju to a kondícia, vybudovaná aj vďaka behu, jej pomáha vydržať aj extrémne dlhé zápasy na kurtoch, najmä v horúčavách.

                Fyzickú aktivitu má Silvia vďaka behu a tenisu a oddychuje pri golfe, kde ju často môžete stretnúť aj s „deblovou“ partáčkou Patríciou Rogulski. Golf sa síce zdá ako hračka, ale je makačka. Kto nevýškušal, nevie, čo potvrdzuje aj Silvia – náš Športovec týždňa.

Ak by bol úspech jednoduchý, boli by sme úspešní všetci

Silvia vie, aká dôležitá je motivácia a postupom času zistila, že sa nie je ideálne sa spoliehať na nikoho, ani na nič. Ísť si za svojím, ale zostať zároveň nohami na zemi a s pokorou, zdravým sebavedomím a asertívne. Výsledky sa dostavia – síce nie cez noc, ale treba na nich tvrdo pracovať.

A vám, našim čitateľom, odkazuje nasledovné:

Ak by výsledky nezáviseli od tvrdej práce, ale prichádzali by na počkanie, úspešní by boli všetci.

Treba byť len trpezlivý a vytrvalý. A úspech sa tak ľahko stane aj vaším druhým ja.

Silvia je naozaj motivačná osobnosť. Zároveň je ideálnym príkladom toho, že ak niečo nedostanete v detstve, môžete si to splniť v dospelosti. Stačí často krát len trošku odhodlania a vytrvalosti.

Tak ako, už ste si spravili tréningový plán na ďalší týždeň? Ak nie, poďte do toho s nami.

Náš plán už obsahuje ďalší zaujímavý článok, kedy vám predstavíme ďalšiu inšpiratívnu osobnosť v našej rubrike Športovec týždňa. Dovtedy si však užívajte leto!

Pridaj komentár