• Post category:Blog
  • Post comments:0 Comments

Jesenné obdobie sa prirodzene spája s pochmúrnou náladou. Je to úplne pochopiteľným vyústením toho, že dni sa skracujú, ubúda slnka a svetla a vonku už nie je krásne a slnečno. S prichádzajúcim školským rokom a novou sezónou máme väčší pocit zodpovednosti. Snahu znovu vhupnúť do pracovných povinností po zvyčajne pokojnejšom lete. Aj napriek tomu, že počasie už nepraje bezstarostným dňom pri vode. Stále to nie je dôvod na to, aby sme sa nechali unášať zlou náladou a jesennou únavou. Ako ju prekonať – poradíme vám niekoľko tipov, ako na to!

Vytvorte si pravidelný režim.

Kým v lete ste pravdepodobne chodievali spávať o niečo neskôr. Je dôležité, aby ste sa v jesennom období aspoň trošku prispôsobili kratším dňom. Ste už o ôsmej večer unavený? Dôvodom bude pravdepodobne to, že chodíte spať príliš neskoro, rovnako, ako ste zvykli v júni či v júli. Posuňte si vašu večierku aspoň o jednu hodinu skôr a doprajte si aspoň 7 hodín spánku. Zvyknite si na podobný režim počas pracovného týždňa a tiež cez víkend. Nedospávajte zbytočne viac ako 8 hodín, pretože práve to vedie ku ďalšej únave. Maximálne 8 hodín počas noci je pre zdravý organizmus maximálne postačujúce.

Nájdite si obľúbenú aktivitu.

Počas teplých mesiacov nás počasie prirodzene láka von k vode, chodievame športovať či k vode. Nevynechávajte tieto aktivity ani počas jesene a zimy. Práve naša pasivita spôsobuje ešte väčšiu únavu, čo nie je úplne správne. Samozrejme, akonáhle je vonku chladnejšie počasie, je potrebné sa lepšie obliecť a dať si na seba jednu či dve vrstvy navyše. Avšak stále sa dá vonku behať, bicyklovať či chodiť na prechádzky. Navyše, krásne sfarbená príroda vám zaiste pridá na vašej dobrej nálade. Veď je to jedno z najkrajších a najfarebnejších období v roku. K obľúbenej športovej aktivite vás môže motivovať aj náš virtualchampionship.eu. Vďaka ktorému môžete za svoj športový výkon získať aj krásnu medailu. Spájame športových nadšencov vo virtuálno-kolektívnej športovej aktivite a je na vás, či si vyberiete beh, korčule, chôdzu alebo bicykel. A tiež, akú vzdialenosť budete preferovať. Viac informácií nájdete tu.

Doprajte si dávku vitamínov v podobe plodov jesene.

Jeseň praje úžasným druhom ovocia a zeleniny, ktoré sú zdravé a plné vitamínov a vlákniny, ktoré náš organizmus hlavne počas chrípkového obdobia a obdobia s oslabenou imunitou potrebuje. Obľúbená tekvica, ktorá je pre jeseň typická, obsahuje pomerne veľa vitamínu C a vitamínu A. Tie sú dobré na podporu imunity a tiež ako zdroj dobrej nálady. Hrušky a jablká zase obsahujú množstvo vlákniny. Ďalej sú tu vlašské orechy či lieskovce plné zdravých tukov alebo hrozne. Doprajte si dávku týchto vitamínov namiesto ťažkých jedál a pomôžte si s nimi odbúrať akékoľvek negatívne myšlienky.

Urobte niečo pre svoje telo.

Vysušili sa vám počas leta na slnku vaše vlasy, zanedbávali ste svoju pokožku? Je čas dopriať si rituály, ktoré vám navodia pocit pohody a dobrú náladu. Samozrejme, je úplne na vás, čo si vyberiete. Môže to byť príjemný teplý kúpeľ či maska na tvár a relax pri čítaní knihy. Spravte to, čo je pre vaše telo a dobrú náladu žiadúce. Práve takéto príjemné chvíle v studený a daždivý deň zlepšia vašu náladu, odoženú únavu a vyčarujú vám úsmev na tvári.

Pomáhajte iným ľuďom.

V neposlednom rade je správne venovať pozornosť nielen sebe, ale aj iným ľuďom. V časoch, kedy je naša budúcnosť tak trochu neistá vám môže pomôcť zahnať myšlienky aj to, keď sa budete menej zaoberať vonkajším dianím a viac konkrétnym ľuďom, priateľom či svojej rodine. Ak to tak cítite, pomôžte blízkemu útulku či niekomu na diaľku. Týmto spôsobom môžete podporiť aj v našom Virtual Championship niekoho, kto to skutočne potrebuje. Možností je naozaj veľa a garantujeme vám, že takýto skutok pomôže zlepšiť vašu náladu. A dodá vám energiu do ďalších dní. Jesenná únava môže a nemusí platiť aj pre vás. No ak sa budete pridržiavať našich rád a nájdete krásu aj v týchto dňoch. Dôležité je nenechať sa odrádzať počasím či množstvom povinností, ktoré máte, ale vychutnať si každé obdobie a byť pozitívne naladený.

Pridaj komentár