Športovec týždňa – Natália Štefániková, alebo Svet podľa Natálie

Dnes si po týždni opäť predstavíme jednu inšpiratívnu mladú dámu – Natáliu, pre ktorú sa beh stal druhou láskou. Natália pochádza z okolia Nitry, aktuálne býva v Nitre a nedávno úspešne ukončila štúdium na SPU v Nitre. Možno sa práve dnes na vás usmiala spoza prepážky v banke, kde aktuálne pracuje.

                K športu sa dostala ako inak – cez beh, začínala asi pred šiestimi rokmi, ale práve posledný rok sa venuje behu naozaj aktívne. Dôvod je jednoduchý – láska a manžel. Manžel bol ten aktívnejší, Natália ho chodievala len podporovať, nakoľko na základnej a strednej škole beh nenávidela. A práve táto „nenávisť“ k behu ju donútila prehodnotiť priority a samotný vzťah k behu. Spočiatku nevládala a ako sama hovorí, nevedela behať. Keďže je však prirodzene súťaživý typ, ktorý rád zdoláva výzvy a prekážky, beh sa stal jednou z nich. Vďaka náročnejšej psychickej záťaži v práci bol práve beh tým ventilom, ktorý jej pomohol často krát prísť na iné, veselšie myšlienky – beh je super ventil, ako hovorí samotná Natália.                

Beh dokonca posilnil aj ich manželstvo

Rovnaký koníček má nielen rovnaké méty, ale aj sceľuje. Vo dvojici je vždy jednoduchšie sa povzbudiť, podporiť a „potiahnuť“ toho druhého, ak má práve leňošivú chvíľku. Ak sa k behu pridá ešte bonus – pomoc niekomu, kto to naozaj potrebuje a krásna zbierka medailí – Natáliu netreba dlho prehovárať. Okrem behu sa s manželom venujú aj bicyklovaniu, joge a v lete badmintonu.

                Ak Natália práve nebeží, určite ju nájdete pri dobrej knihe, s rodinou alebo v zástere pri sporáku – rada pečie a prezradíme, že hlavne makrónky akýchkoľvek príchutí. Mňam. Za úspech vo svojom živote považuje svoju samostatnosť – po ukončení štúdia si hneď našla prácu a osamostatnila sa. Miluje sladké a vďaka genetike (šťastná to žena), nemusí držať žiadne diéty. Určite jej dokážete zlepšiť náladu kuracím burgerom s hranolkami, wafľami, pizzou či kebabom.

                Právom je hrdá na svoj dosiahnutý pokrok v behu – zlepšila si techniku, viac vládze, odbehne dlhšie vzdialenosti, hoci občas sú aj dni-nedni, kedy sa darí nie úplne podľa predstáv.  Ideálnym relaxom je akákoľvek aktivita, ktorá jej dodá energiu pri cvičení alebo behu, rytmická hudba do uší a Natáliu môžete stretnúť aj v horách – prezradíme, že miluje Tatry.

Natália Štefániková

                Natália je skvelým príkladom, kedy ani náročnejšia práca nemusí byť zabijakom motivácie. Ako sama dodáva, stačí sa prekonať a úsmev na tvári sa zjaví tak nejak automaticky.

My sa už nevieme dočkať budúceho týždňa, kedy vám opäť predstavíme nového športovca či športovkyňu týždňa. Nechajte sa prekvapiť, ale jedno vieme už teraz – tá motivácia bude stáť za to!

S pozdravom Virtual Championship Team

              .

Pridaj komentár