Všetci poznáme rôzne životné príbehy. Niektoré sú lepšie a niektoré, bohužiaľ, horšie. V určitom momente je dobré zastaviť sa a myslieť aj na tých, ktorí nemajú také šťastie, ako my ostatní.

Presne tak to bolo aj v našom prípade. Chceli sme spojiť príjemné s užitočným a práve spojenie športu a pomoci sa nám javí ako výborná myšlienka. Keď sme sa v tomto čase, na začiatku našej činnosti zoznámili s Veronikou, naša voľba bola jasná.

Veronika Bittnerová

Veronika Bittnerová

Veronika je mladá a veselé dievča, ktoré však postretol neľahký osud. V súčasnosti má 31 rokov a jej diagnóza znie DMO, čiže detská mozgová obrna. Čo to znamená? Veronika dostala do vienka Spastickú DMU, kvôli ktorej jej tuhnú svaly, má luxáciu bedrového kĺbu, ktorý sprevádza jeho vykĺbenie. Okrem toho, že jej všetky tieto faktory bránia v pohybe, je to aj veľmi bolestivé ochorenie. Pomáhajú jej však rehabilitácie a cvičenie. Práve vďaka nim nebolo zatiaľ potrebné Veroniku operovať. Vďaka rehabilitovaniu prestáva mať bolesti a stastické kŕče odídu.

Veronika je aj nesmierne pozitívna osoba, ktorá sa nevzdáva a my jej v tomto boji chceme pomôcť. Ako ona, tak aj my si uvedomujeme, že v súčasnej situácií nie je ľahké rozhodnúť sa, kam svoje peniažky dáte. V duchu nášho motta, ktoré znie: „Spoločne športujeme a spoločne pomáhame“, si preto v jej mene nesmierne vážime všetkých športovcov, ktorí sa rozhodli pomôcť.

Len vďaka Vám, naši fanúšikovia a športovci Virtual Championship, sa nám podarilo spoločne vyzbierať celkovú darovanú sumu, ktorá sa vyšplhala na skvelých 600 EUR.

 

Za Čo vám patrí naše veľké poďakovanie.

Pretože aj vďaka tejto sume sa bude môcť Veronika v blízkej dobe zúčastniť dvojtýždňového pobyt v novom rehabilitačnom centre v Hendi v Piešťanoch.

A ako správna bojovníčka, Veronika nám z rehabilitačného pobytu prisľúbila aj fotky ako sa jej darí a trénuje a ide za svojím snom, ktorým, ako sama povedala, je jedného dňa spraviť aspoň zopár krokov bez pomocného chodítka.

My vo Veroniku veríme a sme presvedčení, že jedného dňa svoj vysnívaný cieľ dosiahne. Bolo nám veľkým potešením prispieť a pomôcť k priblíženiu tohto sna. Veronike prajeme veľa síl a zdravia do ďalších dní a tiež jej prajeme, aby si rehabilitačný pobyt čo najviac užila a aby jej priniesol čo najlepšie výsledky.

Ak chcete pomôcť viac, kliknite na tento odkaz TU.

Ďakujeme Vám, s pozdravom Virtual Championship Team.

Pridaj komentár